OFİS

Zen Tasarım

Zen Mimarlık; Neslihan Erol, Ümit Akyol ve M.Zeki Erol tarafından 2005 yılında, İstanbul’da kurulan mimarlık ve tasarım stüdyosudur.
Kuruluşundan itibaren farklı ölçeklerde tekil ve toplu konut, iş merkezi, alışveriş merkezi, hastane, ofis yapıları, sosyal ve kültürel tesisler gibi geniş bir yelpazede tasarım hizmeti veren Zen Mimarlık üretmekte olduğu projeleri çevresel bağlamı ve kentsel bütünlüğü ile ele alan bir tasarım anlayışını benimsemektedir. Tasarım sürecinde yapıların uygulanabilirliğini öngörerek, gerçekçi ve akılcı yaklaşımlar tercih eder. Kullanıcı deneyimini mekansal tasarımın odak noktasında tutarak tasarladığı yapıların ve mekanların kullanıcıda heyecan ve ilgi uyandırdığı bir atmosfer kurgulamayı hedefler.

 

Zen Mimarlık tasarımı, hızla değişen ve ihtiyaçları sürekli farklılaşan çevrede taleplere uyum gösterip cevap verebilmek, kent ve çevre sorunlarına duyarlı olmak, tasarımı daima bütünsellik içinde ele alıp, inşaat ve uygulama denetimini avan proje aşamasından uygulama aşamasının sonuna kadar mimari tasarımın ayrılmaz bir parçası ve devamı olarak görmekte ve buna uygun çözümler üretmektedir.

 

Zen Mimarlık mimari tasarım grubu ile ulusal ve uluslararası alanlarda tasarım, proje ve danışmanlık hizmetleri vermektedir. Proje konuları öncelikle konut yapıları (müstakil), alış-veriş merkezleri, ofis yapıları ve sağlık yapıları olarak tanımlanabilir.

 

  • Yinelenen bir sayfa içeriğinin okuyucunun dikkatini dağıttığı bilinen bir gerçektir. Lorem Ipsum kullanmanın amacı, sürekli ’buraya metin gelecek, buraya metin gelecek’ yazmaya kıyasla daha dengeli bir harf dağılımı sağlayarak okunurluğu artırmasıdır.
    ABC Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Özışık
  • Lorem Ipsum, dizgi ve baskı endüstrisinde kullanılan mıgır metinlerdir. Lorem Ipsum, adı bilinmeyen bir matbaacının bir hurufat numune kitabı oluşturmak üzere bir yazı galerisini alarak karıştırdığı 1500’lerden beri endüstri standardı sahte metinler olarak kullanılmıştır.
    XYZ Yönetim Kurulu Başkanı